„Ferie z ekonomią” to dodatkowe zajęcia z ekonomii, przedsiębiorczości oraz planowania własnych finansów osobistych, realizowane w trakcie jednego tygodnia ferii zimowych.

Projekt w roku szkolnym 2017/18 skierowany jest do uczniów klas II i III gimnazjów, a w latach kolejnych, do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich. W projekcie „Ferie z ekonomią”, którego pomysłodawcą i wykonawcą jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, udział bierze prawie 1000 uczniów z 65 szkół zlokalizowanych na terenach wiejskich w całej Polsce.

Szkolenia dla nauczycieli

W trakcie szkolenia poprzedzającego zajęcia dydaktyczne, prowadzący – nauczyciele oraz studenci poznają założenia projektu oraz narzędzia i metody pracy z uczniami.

I etap – zajęcia dydaktyczne w szkołach

Zajęcia prowadzone w parze: nauczyciel WOSu – student trwają przez 5 dni (30 godz. lekcyjnych) podczas ferii zimowych. Uczestnicy projektu biorą udział w grach i zabawach edukacyjnych, odwiedzają miejscowy bank oraz lokalnego przedsiębiorcę i zdobywają wiedzę z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości.

II etap – konkurs projektowy

Uczniowie wykazują się zdobytą wiedzą poprzez przygotowanie pracy projektowej polegającej na opracowaniu modelu biznesowego firmy, która może funkcjonować w lokalnej społeczności.

Finał konkursu projektowego

Komisja konkursowa wybiera 20 zwycięskich zespołów, które w nagrodę odwiedzą Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka oraz wezmą udział w profesjonalnych warsztatach ekonomicznych.

6
Lat doświadczenia
Projekt "Ferie z ekonomią" to wynik doświadczeń Fundacji, która przez ostatnie 6 lat realizowała program edukacji ekonomicznej "Na Własne Konto". Wzięło w nim udział ponad 10 000 gimnazjalistów.
65
Szkół z całej Polski
W roku szkolnym 2017/18 "Ferie z ekonomią" realizowane są w 65 szkołach z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich z całej Polski.
116
Prowadzących
Zajęcia w ramach projektu prowadzi duet składający się z nauczyciela WOS-u i studenta kierunków ekonomicznych.
1000
Uczniów
Blisko 1000 uczniów z własnej woli pójdzie do szkoły w ferie zimowe, aby wziąć udział w nieobowiązkowych zajęciach z ekonomii i przedsiębiorczości.
  • owlcarousel-item-img